poniedziałek, 10 lutego 2014

Galaretki- jeść czy nie jeść?


Hej Królewny!

Dzisiaj deserowo! :D Zachęcam Was Kochane do jedzenia galaretek z owocami (choć jeżeli lubicie wersję wytrawną z mięsem, rybką czy też warzywami, to też superJ )!
Dlaczego warto jeść galaretki z owocami?

1.       Nie są one wysokokaloryczne, dlatego nie ma obaw, że „pójdą nam w biodro”.

2.       Zdecydowana większość producentów robi galaretki barwione naturalnymi barwnikami, np. karotenami czy też wyciągiem z buraków.

3.       Wsad owocowy dodatkowo uatrakcyjnia walory zdrowotne tego deseru zapewniając ekstra dawkę witamin i składników mineralnych.

4.       Żelatyna, będąca zasadniczym składnikiem galaretki, korzystnie oddziałuje na nasze włosy, skórę i paznokcie (a niestety te, po trzecim miesiącu życia naszego Malucha, zaczynają „sypać się” ze względu na poporodową huśtawkę hormonalną).

5.       Żelatyna korzystnie wpływa też na nasze stawy, co pomaga chronić się przed niekorzystnymi zmianami związanymi z wiekiem.

6.       Jej przygotowanie zajmuje moment! J No i same możemy decydować o tym, jakie ulubione owoce do niej dodamy!Serdecznie polecam! Galaretka z owocami to doskonały wybór na podwieczorek (wybierajcie te, z naturalnymi barwnikami;))! J

Pozdrawiam,

Dietetyczna Mama ;)
P.S.
Zapraszam serdecznie do odwiedzania mojej strony: www.facebook.com/dietetycznamama

Wszystkie te  z Was, które są jeszcze Ciężarówkami zapraszam do czytania wcześniejszych postów (zaczynając od lipca). Znajdziecie tam mnóstwo porad dotyczących żywienia w czasie ciąży oraz przepisy na smaczne, zdrowe i wartościowe potrawy. Zachęcam…. J