sobota, 31 sierpnia 2013

Koktajl- pysznościowy!

Witam Brzuchatki! 
Nie macie pomysłu na zdrowy, łatwy i szybki podwieczorek? Oto moja propozycja- PYSZNY KOKTAJL przyspieszający pracę rozleniwionych (progesteronem) jelit. Jest smaczny, słodki i bardzo wartościowy.


Oto, czego będziemy potrzebowały:
-JOGURT NATURALNY  (jedno opakowanie)– bogate źródło wapnia i bakterii probiotycznych świetnie regulujących pracę naszych jelit,

- BANAN (jeden, średniej wielkości)- bogate źródło potasu (reguluje m.in. pracę serca naszą i naszego Maleństwa),

- SUSZONE ŚLIWKI (4-5 sztuki)- przede wszystkim cudownie przyspiesza pracę jelit, zapobiegając zaparciom, ponadto zawierają spore ilości potasu, żelaza, wapnia i witaminy A,

- OTRĘBY (łyżka)- jak taka mała miotełka, wymiatają wszystko, co spotkają na swej drodze (przyspieszając w ten sposób pracę jelit), dodatkowo są bogatym źródłem witamin z grupy B (odpowiedzialnych m.in. za prawidłowy rozwój układu nerwowego) i oraz wielu składników mineralnych, m.in. żelaza, wapnia, fosforu!

-CYNAMON (szczypta)- jest to jedna z przypraw, która wspomaga trawienie i reguluje pracę jelit




Wykonanie- banalnie proste:
·         -Wszystkie składniki wrzucamy do blendera/ miksera/ lub innej maszyny w której z reguły przygotowujecie koktajle i miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji! 

I już- smaczności! ;)


Jedzcie smacznie i zdrowo!


Pozdrawiam,

Dietetyczna Mama ;)






P.S.
Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tego lub innego postu, lub też istnieje zagadnienie, które Was nurtuje, a nie macie konta na blogger'ze lub google+ zapraszam do pisania na mojej stronie na facebook'u:  www.facebook.com/dietetycznamama   :)